Гасне и пали преди и след достигане на темперетутчрата

ahileus

Re: Гасне и пали преди и след достигане на темперетутчрата

Post by ahileus » Wed Oct 23, 2019 10:32 am

E-mail: k.panchev@informa.bg
Приложил съм снимка със сериен номер. Прав сте, с W e.
Сутринта оставих устройството включено, но в момента нямам връзка, не знам по каква причина.
EDIT: Вече има връзка.
Attachments
Без име.jpg
Без име.jpg (145.83 KiB) Viewed 107 times

ahileus

Post by ahileus » Thu Oct 24, 2019 2:27 pm

И още нещо, за което съм Ви писал. Датчика за температура отчита поне с 2-3 градуса по-високо показание, отколкото е в действителност.
Инсталатора ми го подмени, но нямаше особена промяна.
За последващ тест от снощи съм включил модула след UPS за да елиминирам захранващото напрежение от мрежата като проблем.
EDIT: За около денонощие сравних показанията на датчика за температура с електронен термометър. Разликата е около 1.2 до 1.5 градуса.

ahileus

Post by ahileus » Fri Oct 25, 2019 4:22 pm

Дали имате развитие по моя въпрос? Все пак отоплителния сезон наближава.
Ако ми разрешите, защото модула е все пак още е в гаранция, с цел тест мога да заменя AC-DC преобразувателя с външно стабилизирано захранване 5V.

ahileus

Post by ahileus » Fri Nov 01, 2019 2:45 pm

След като, търпеливо изчаках около седмица, за да отговорите на въпросите ми, а това за съжаление не се случи, решавам генерално проблема и пенсионирам термостата с вашата марка след само 1 сезон вярна служба.
Подмених въпросното захранване с по-мощно + кондензатор + UPS преди него. Нищо не се получи. Пак прави грешни изключвания на камината. Модула, в който е вградено всичко отговарящо за обработката на информацията от датчика, управлението на релето и WiFi свързаността нещо е бъгав.
Ако имаше дисплей и калибрация на температурата можеше поне да го използвам за стаен термометър.

Павлин Огнянов

Post by Павлин Огнянов » Thu Nov 07, 2019 8:12 pm

Здравейте от скоро имам bboil с ,който управлявам пелетна камина но не мога да разбера как точно действа устройството ще се радвам ако може да ми се обясни простичко от къде да я паля от къде да настройвам температурата и как да я гася
Благодаря предварително за помоща

ahileus

Post by ahileus » Fri Nov 08, 2019 8:39 am

г-н Павлин Огнянов, ако устройството е инсталирано, направили сте регистрация и сте си инсталирали приложението на телефона, то тогава, както се вижда от снимката в началото на тази страница, в интерфейса имате: 1. Настройка на желаната температура в помещението, където е поставено устройството; 2. Бутони за 3-те режима - изключен, ръчен и работа по график. Лично аз използвах само ръчния режим.
Настройва се желаната температура в помещението и се натиска бутона ръчен. Ако температурата е по-ниска от зададената камината се включва и обратното. Границите за включване и изключване или така наречените долен и горен хистерезис можете да настройте от бутона за настройка, който на снимката се намира точно преди надписа Реле 1. В настройките на устройството можете да влезете и от този сайт през PC: https://sys.prosmartsystem.com/.

Павлин Огнянов

Post by Павлин Огнянов » Sat Nov 09, 2019 6:02 pm

Доколкото разбирам синята окръжност е t в помещението където е bboila а полукръгът е за настр на t

Павлин Огнянов

Post by Павлин Огнянов » Sat Nov 09, 2019 6:03 pm

:roll: :roll: Доколкото разбирам синята окръжност е t в помещението където е bboila а полукръгът е за настр на t

Павлин Огнянов

Post by Павлин Огнянов » Sun Nov 10, 2019 5:01 pm

ahileus wrote:
Fri Nov 08, 2019 8:39 am
г-н Павлин Огнянов, ако устройството е инсталирано, направили сте регистрация и сте си инсталирали приложението на телефона, то тогава, както се вижда от снимката в началото на тази страница, в интерфейса имате: 1. Настройка на желаната температура в помещението, където е поставено устройството; 2. Бутони за 3-те режима - изключен, ръчен и работа по график. Лично аз използвах само ръчния режим.
Настройва се желаната температура в помещението и се натиска бутона ръчен. Ако температурата е по-ниска от зададената камината се включва и обратното. Границите за включване и изключване или така наречените долен и горен хистерезис можете да настройте от бутона за настройка, който на снимката се намира точно преди надписа Реле 1. В настройките на устройството можете да влезете и от този сайт през PC: https://sys.prosmartsystem.com/.
Здрасти направих го Но никъв ефект няма незнам вече къде бъркам

ahileus

Post by ahileus » Mon Nov 11, 2019 5:39 pm

На моята пелетна камина има настройка дали да се ръководи от външен термостат или от температурния датчик в нея. Това го разбрах на втората година по трудния начин. Ако камината е Burnit мисля, че мога да помогна.
Относно горното сте прав, но не разбрах, какво не разбрахте?
Когато изберете ръчен режим и настройте температурата по-висока от тази в стаята - камината пали.
Като достигне зададената температура се гаси. Ако я оставите включена, когато температурата спадне - пак сама ще се запали.
Ако искате принудително да я угасите и повече да не се пали сама - натискате бутона ИЗКЛ.
Пелетната камина има цикли за запалване и гасене. Не е хубаво да опитвате да гасите разгаряща се камина и да я палите преди да е минал цикъла по гасене.

Post Reply