Режим "антизамръзване"

Post Reply
mgeorgiev

Режим "антизамръзване"

Post by mgeorgiev » Thu Oct 25, 2018 12:28 am

Здравейте,

има ли как да задам на устройството ако температурата падне под 5 градуса да сработи?
Целта ми е когато не съм вкъщи да пусне отоплението при ниски температури, за да избегна замръзване! Минималната стойност, която може да се настрой е 15 градуса. Има ли някакъв "режим", в който да му задам по-ниска температура?

Поздави

Ivo
Site Admin

Re: Режим "антизамръзване"

Post by Ivo » Thu Oct 25, 2018 11:55 am

Здравейте,

В настройките на устройството има възможност да изберете температурни граници и да зададете отрицателна минимална стойност. Направете стойностите да са от 0 до 50 градуса, например. След това на настройките за долна и горна граница на хистерезис поставете 5 градуса и за двете. Задайте му желана температура от 5 градуса.
Тази настройка ще поддържа температурата от 0 до 10 градуса.

Внимание!!! Тези стойности са примерни и можете да ги нагласите според желанията Ви.

mgeorgiev

Post by mgeorgiev » Tue Nov 06, 2018 9:53 pm

Ivo wrote:
Thu Oct 25, 2018 11:55 am
... След това на настройките за долна и горна граница на хистерезис поставете 5 градуса и за двете. Задайте му желана температура от 5 градуса.
Тази настройка ще поддържа температурата от 0 до 10 градуса.
Здравейте,

При мен за долен и горен хистерезис съм поставил 0.5, което ми дава много удобна възможност котела да изключва/включва на 0.5 от зададената му температура. Ако ползвам хистерезис от 5 градуса би бил фрапантен тоест означава ли това, че когато ползвам котела трябва да пренастройвам хистерезиса в желания от мен 0.5 градуса толеранс?
Бихте ли ми казали как, за какво и кога биха се ползвали границите на хистерезиса, които при мен съм оставил по подразбиране както си бяха 0 и 10 за всеки от хистерезите?
Histerezis.jpg
Histerezis.jpg (64.75 KiB) Viewed 2556 times
Задайте му желана температура от 5 градуса

Както казах в предния пост не мога да задам температура по-ниска от 15 градуса!!!
Histerezis.jpg
Histerezis.jpg (64.75 KiB) Viewed 2556 times
Имате ли някъде написано указание или бихте ли разяснили по-подробно идеята си от предходния пост?
Благодаря.
Attachments
Min_temp.jpg
Min_temp.jpg (31.53 KiB) Viewed 2556 times

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Wed Nov 07, 2018 9:48 am

От страници от 41 до 44 на ръководството са описани настройките на приложениято - https://bboilrf.com/documents/User_manual_BBoil_BG.pdf
Разгледайте ги и пишете ако имате допълнителни въпроси.

Post Reply