BBoil и камина на пелети Golden fire 24 kw

pavliniv

BBoil и камина на пелети Golden fire 24 kw

Post by pavliniv » Thu Mar 01, 2018 1:17 pm

Здравейте,
Имам пелетна камина GF24 с външен датчик и управление BBoil закупени януари 2018 г. . До преди два дни всичко работеше чудесно. Камината достига зададената външна температура, изключва се, включва се в режим график. Започна обаче да пуска повече пелети и да се задръства, изчистих я и се оправи.
За съжаление, върнах заводските настройки преди да разбера какъв точно е проблема.
В момента със съвсем малко промяна в настройките, изгарянето е чудесно, но има проблем.
1. Въпреки зададените настройки за външна температура през приложението, камината "не се съобразява с него"
Имам предвид, че достига зададената температурата на водата във водната риза, влиза в модулация и си работи, но температурата в помещенията не се променят над 20 градуса.
2. Преди да върна фабричните настройки на камината, НЕ влизаше в режим на модулация, а работеше докато достигне зададената стайна температура +1 градус (хистерзис) и угасва. Когато стайната температура падне с 1 градус под зададената стайна температура, камината се пали и всичко е беше чудесно.

На практика сега, заради върнатите фабрични настройки на камината, тя изобщо "не слуша" BBoil
Въпросът ми е, кой параметър и с каква настройка трябва да бъде, за да се регулира камината по температурата на въздуха зададена чрез BBoil, а не чрез както е в момента - да влиза в модулация при достигане на определена температура на водата в ризата.

Svilen

Re: BBoil и камина на пелети Golden fire 24 kw

Post by Svilen » Thu Mar 01, 2018 1:39 pm

Здравейте,
Анализирахме настройките на устройството и всичко е напълно редовно. Моля да се обърнете към инсталатора, за да прегледате настройките на камината. Смятаме, че проблемът идва от там.
Оставаме на разположение за допълнителни въпроси.

Post Reply