Лъжливо сработване на BBOIL RF

ivstiv

Re: Лъжливо сработване на BBOIL RF

Post by ivstiv » Thu Feb 16, 2017 10:03 pm

Опитвал съм от два лаптопа - DELL и ASUS с OS WIN7, както и от телефон SONI XPERIA с ANDROID. И в трите случая никакъв ефект. Защо се изключва устройството само за определено време когато си поиска и после се включва само? Ако искаш, мога да ти изпратя парола за да пробваш от твоя комп? Аз не мога да го включа.

Martin

Post by Martin » Thu Mar 02, 2017 11:12 pm

Привет,
може би става дума за неразбиране как работи устройството. Границите за хистерезис са твърде широки, долен хистерезис на вашето устройство е 40 градуса, тоест зададената минус 40. При зададена 60 градуса, ще включи при падане под 20 градуса. Тези ваши настройки създават илюзията, че "изключва устройството само за определено време когато си поиска и после се включва само".
Най -добре намалете хистерезиса до 1 градус и тествайте, вярвам, че ще се държи според очакванията ви.

Gorgio

Post by Gorgio » Wed May 17, 2017 10:25 pm

Dear sir
I have a problem my new Bboil RF the thermostate show all the time crazy temperature ,at home the temperature is 22 c it shows 52c after a while shows - 24
My serial number is
U3DVFSTJYY
Please help
Thank you in advance

serjy

Post by serjy » Tue Dec 19, 2017 12:32 pm

Здравейте! Имам BBoil RF и забелязвам, че изключва без причина от време на време. Предполагам това се дължи на:

"при липса на показания от безжичния сензор за повече от 3 мин, релето изключва и устройството преминава в "безопасен режим", тъй като няма информация за температурата. Безжичния сензор изпраща веднъж на минута, като поради временно ефирно смущение е възможно единична трансмисия да не бъде получена от базовата станция. "

Въпросът ми е, възможно ли е да преработите софтуера това да не се случва, или поне да има възможност за избор с опция? Добре е да е ясно ББоил регулатор ли е или защита? Повечето отоплителни системи имат отделни защити, далеч по-надеждни като поведение. Недопустимо е да ми гаси и пали отоплителната система при най-малкото смущение!

Препоръчвам Ви да преработите алгоритъма по следния начин:
1. Опция за запазване на текущото състояние при смущение, или минаване в защитен режим при смущение с изключване.
2. Отчитането на температурата да се взема като сигнал за управляващия алгоритъм след, примерно, три близки последователни измервания, ако има измерване със сериозно отклонение като стойност от последните три, то да се елиминира.

martin

Post by martin » Thu Dec 21, 2017 12:00 pm

Привет,

липсата на сигнал от безжичния сензор за повече от 3 минути може да доведе до непредвидено поведение на системата и поради това е предприета тази мярка.

Може би не е лоша идея това време (3 минути) да е конфигурируем параметър, така клиента ще може да определи с колко стари данни да може да се управлява котела, примерно 1-15 минути.

Може ли да изпратите сериен номер на office@prosmartsystem.com за да погледна показанията на безжичния сензор.

serjy

Post by serjy » Thu Jan 25, 2018 4:44 pm

Здравейте! Пратих Ви номера, но го гледам от миналата нощ е имало многократно включвания и изключвания, което за мен е недопустимо да се случва. Сега съм го шунтирал изхода на релето и реално го ползвам само като информация, но не смея да го оставя да ми регулира.

serjy

Post by serjy » Wed Mar 21, 2018 1:03 pm

Здравейте! Гледам системата ми работи нормално. Дали сте правили промени по алгоритмите, за елиминиране на лъжливите сработвания, или просто ми се е закрепила временно системата?

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Sun Apr 01, 2018 12:52 am

Здравейте,
Правени са много оптимизации през последните два месеца по скоростта на работа и нови функционалности. Конкретно алгоритмите не са променяни.

Last bumped by Anonymous on Sun Apr 01, 2018 12:52 am.

Post Reply