Проблем с връзката на BBOIL RF с интернет

Minchev

Re: Проблем с връзката на BBOIL RF с интернет

Post by Minchev » Fri Feb 02, 2018 8:48 am

IMG_7543.JPG
IMG_7543.JPG (2.36 MiB) Viewed 926 times
IMG_7542.JPG
IMG_7542.JPG (2.25 MiB) Viewed 926 times
IMG_7542.JPG
IMG_7542.JPG (2.25 MiB) Viewed 926 times
IMG_7541.JPG
IMG_7541.JPG (3.14 MiB) Viewed 926 times
Minchev wrote:
Wed Dec 27, 2017 4:02 pm
Здравейте,
Имам практически същия проблем с устройството, което е свързано с термопомпа. Тя не е инверторна, а е On-Off.
Изключва на моменти само и излиза на приложението ми, че устройството е офлайн и не може да бъде управлявано. Тогава не работеше и термопомпата. Трябва да се рестартира от копчето термопомпата за да се включи устройството и тя да заработи. Последният път помпата работеше, а на на приложението излизаше, че устройството е офлайн и не може да бъде управлявано.
Прочетох този форум и смених рутера. Устройството работи четири дни без проблем. При смяната направих проби-изключих от тока рутера и втория път изключих целия ток на къщата, като след двете отделни включвания нямаше проблеми и устройството работеше.
Сега пак спря. Първо рестартирах (два пъти) рутера но нямаше ефект-не работеше, като и термопомпата беше изключила.
Когато рестартирах самата термопомпа тогава заработи.
Фактически по някаква причина според мен спира връзката между устройството и рутера.
Един път даже получих е-мейл, че телеметричната система е установила загуба на информация за необичайно дълъг период от сензора на моя BBoil.
Александър Минчев
Здравейте,
Смених устройството и проблема практически се реши!
Сега обаче имам друг проблем.
Когато ме няма за продължителен период в къщата, искам термопомпата ми да работи на 10 градуса, за да не замръзне водата. Но на 10 градуса не се включва термопомпата. За да се включи, трябва да посоча температура от 14 градуса нагоре. Смятам, че това вече е от настройките. Дали е от настройките на хистерезиса или други?
Александър Минчев

Ivo
Site Admin

Re: Проблем с връзката на BBOIL RF с интернет

Post by Ivo » Fri Feb 02, 2018 9:46 am

В настройките можете да задавате каквато температура пожелаете. Т.е. температурен диапазон.

Post Reply