Допълнителни безжични сензори

Ivo
Site Admin

Re: Допълнителни безжични сензори

Post by Ivo » Mon Oct 30, 2017 12:36 pm

От минус 55 до 99 градуса. Въпросът е какви батерии се слагат и колко те биха издъжали при подобни температури.

Yassay

Post by Yassay » Sun Jan 28, 2018 9:57 am

Здравейте!
Имам пелетен котел и bboil RF с един безжичен сензор, който включва и изключва котела. Искам да купя още 1 или 2 (зависи от цената) безжични сензора, но имам няколко въпроса:
1. Може ли да се настрои да изключи котела тогава, когато в по-студената стая (независимо коя ще е тя в даден случай) е достигната зададената температура и съответно да включи, когато в по-студената стая (независимо дали още е същата или вече другата)?
2. От къде мога да си поръчам онлайн безжични сензори с новия фирмуер. Прочетох, че има проблеми с отчитането при стария и искам да си спестя главоболията покрай това :)

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Mon Jan 29, 2018 8:38 am

Здравейте!
1. Засега тази функционалност не е налична.
2. Само допълнителни сензори можете да поръчате от сайта ни или по имейл. "Старият" фърмуер касаеше 100 бр. сензори, като 90% от тях вече са подменени и проблеми няма. Останалите 10% не са показали проблеми, тъй като сензорите са близо поставени до контролерите. Всички замени са били за наша сметка и неудобство за потребителите почти не е имало. :) Цената е 22,80 лв. с ДДС за брой.

Yassay

Post by Yassay » Mon Jan 29, 2018 12:24 pm

Благодаря за отговора!
Да разбирам ли, че включването/изключването става на база температурата от първия датчик, а допълнителните са само за информация и техните показания не могат да се ползват за управление?

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Mon Jan 29, 2018 1:48 pm

Точно така. Но все пак можете да местите в различни стаи безжичните сензори по всяко време, ако решите друга стая да е водеща. Практиката е такава и особен проблем няма, освен в някои частни случаи като силно слънцегрене в някоя стая.

Yassay

Post by Yassay » Mon Jan 29, 2018 2:07 pm

Това е много разочароващо. При мен е къща на два етажа и става така, че понякога единия остава студен, защото датчика е на другия, където вече се е стоплило. Или трябва единия да е студен, или да горим излишни пелети или да ходя нагоре-надолу с датчика.... Няма го удобството, нито икономията. Много жалко наистина, надявах се покупката на това устройство да е добро решение.

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Mon Jan 29, 2018 3:40 pm

Имаме много клиенти, които го ползват по този начин. Тогава има две решения: Едното е да се отвори в пропорционална степен клапана в стаята, в която не се управлява с безжичен темп. сензор. Другото е ако има отделни кръгове да се сложат на задвижките две устройства. Тогава проблеми и дискомфорт няма.

Yassay

Post by Yassay » Mon Jan 29, 2018 8:22 pm

Да, при мен е така, на два кръга, имам и електрически кран, обаче проблем има. Няма кой да включи котела, когато на единия етаж е студено, а той се е изключил, защото на другия е топло и датчика е там. Зная, че може да не си изключвам котела и той да гаси и пали по максимална температура, но това е неоправдан и немалък разход. Нали си купуваме устройството за икономия, така пише на опаковката.
Зная, че може да нося ногоре-надолу температурния датчик, но нали затова си купуваме Вашето устройство - за удобство. То като ще е така, можеше просто да ходя от стая в стая и да въртя кранчетата на радиаторите и да паля и гася котела ръчно :lol:
Жалко, наистина, отначало бях много очарован от устроиството BBoil, но след разочарованието от бъгавото приложение за iOS, сега и това с безполезните датчици... адмирации за усилията, които сте положили да направите хубав продукт, но има още мноого какво да се желае.

Ivo
Site Admin

Post by Ivo » Tue Jan 30, 2018 2:13 pm

Пускаме нов апп до около месец, който решава неудобствата при iOS. Може да се ползва и уеб, разбира се. За останалото - не съм убеден, че разбрах добре. Да се чуем? 0888748614

Svilen

Post by Svilen » Thu Feb 01, 2018 12:24 pm

Предлагам Ви да свържете успоредно две устройства към котела. Всяко от тях ще има по един температурен сензор. Ще разположите по един сензор на всеки етаж. Така ще следите всеки етаж и ще включвате котела, когато е отчетена температура по-ниска от желаната. Така ще получите точно това, което желаете. Котелът ще се включва, когато на един от етажите (или на двата) стане студено, а клапаните ще се погрижат за регулиране на топлината.

Post Reply